آموزش تعیین سطح دسترسی مجله ساز اندروید وبلاگ

در این مطلب شما می توانیدچگونگی تعیین سطح دسترسی برای برنامه مجله ساز مولتی مدیا اندروید وبلاگ را یاد بگیرید.

قبل از اینکه شما برنامه ای را در فروشگاه های اندروید دانلود کنید بایستی به یک سری از دسترسی ها و قابلیت ها و اطلاعاتی (permissions)  در مورد برنامه دسترسی داشته باشیم.تمامی مارکت های اندروید موظف هستند این دسترسی ها را به کاربران نمایش دهند.

هر کدام از این دسترسی ها به نوبه ی خود قابلیت هایی را به برنامه اضافه خواهد کرد و حذف هر کدام از انها مشکلاتی را به وجود خواهد آورد و عدم حذف آنها نیز باعث عدم اعتماد کاربران و نیز احتمال عدم تایید آن توسط مارکت بازار ( سایر مارکت ها خیلی در این زمینه حساس نیستند) شود.

پس لازم است نکات زیر را در تعیین دسترسی های برنامه در نظر بگیرید.

android.permission.INTERNET

این دسترسی برای اتصال برنامه به اینترنت استفاده می شود.برای برنامه های آنلاین اجباری است و همچنین برای برنامه های آفلاینی که میخواهید آمار تعداد کاربران آن را از طریق پنل کاربری خود مشاهده کنند و یا افرادی که قصد دارند به صورت نوتیفیکیشن و از طریق اینترنت به کاربران خود پیام ارسال کنند ، لازم است.در غیر این صورت حذف این دسترسی مشکلی را برای برنامه به وجود نمی آورد.

توجه داشته باشید که مارکت هااندروید به ندرت به این دسترسی ایراد می گیرند.

android.permission.ACCESS_NETWORK_STATE

این دسترسی مکمل دسترسی "android.permission.INTERNET" می باشد و به لحاظ فنی همراه با آن لغو یا فعال می شود.بدین معنی که هر گاه دسترسی مذکور را در برنامه استفاده کردید بایستی این دسترسی را نیز در برنامه خود قرار دهید و بالعکس

توجه داشته باشید که مارکت هااندروید به ندرت به این دسترسی ایراد می گیرند.

android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE

به منظور ذخیره تصاویر و فایلهای برنامه (مولتی مدیا) در کارت حافظه از این دسترسی استفاده می شود.اگر برنامه شما فاقد هر گونه تصویر و فایل در مطالب برنامه است این دسترسی برای برنامه شما لازم نیست.

توجه داشته باشید که مارکت هااندروید به این دسترسی خیلی حساس نیستند پس بهتر است برای کارایی بهتر مجله ساز اندروید این دسترسی را از برنامه حذف نکنید.

android.permission.READ_EXTERNAL_STORAGE

اگر در برنامه شما فایلی برای دانلود وجود دارد یا به صورت آفلاین فایلی در برنامه قرار دادید یا اینکه تصویری در برنامه وجود دارد بایستی این درسترسی در برنامه وجود داشته باشد.دقت کنید برای آیکون مطالب در لیست مطالب احتیاجی به وجود این دسترسی وجود ندارد و منبع تصاویر کوچک حافظه ی خود برنامه است نه حافظه خارجی.

توجه داشته باشید که مارکت هااندروید به این دسترسی خیلی حساس نیستند پس بهتر است برای کارایی بهتر مجله ساز اندروید این دسترسی را از برنامه حذف نکنید.

android.permission.WAKE_LOCK

وقتی شما در برنامه خود فایلی برای دانلود قرار میدهید ممکن است فرایند دانلود کمی زمان بر باشد پس بایستی برنامه این دسترسی را داشته باشد که در طول دانلود از بخاب رفتن دستگاه و در نتیجه توقف دانلود جلوگیری کند.حذف این دسترسی مشکل چندانی به وجود نخواهد آورد اما باعث خلل در اتمام دانلود یک فایل خواهد شد.اگر در برنامه خود فایلی برای دانلود ندارید این دسترسی را از برنامه حذف کنید.

مارکت های اندروید به استفاده از این دسترسی کمی حساس هستند.پس در استفاده از آن طبق دستورات بالا توجه کافی داشته باشید.

android.permission.WRITE_SETTINGS

این دسترسی برای تغییر تنظیمات دستگاه اندرویدی استفاده می شود.هنگامی که شما یک فایل موزیک در یک مطلب قرار بدهید با استفاده از این دسترسی برنامه به طور خودکار گزینه ای را به کاربر نمایش می دهد تا بتواند آن فایل صوتی را به عنوان زنگ موبایل ، یا زنگ پیامک ، یا هشدار های دستگاه خود قرار دهد.این دسترسی برای برنامه هایی با موضوع رینگتون ( زنگ موبایل ) اجباری و برای سایر برنامه ها نیز اختیاری است و نبود آن هیچ خللی در برنامه وارد نخواهد کرد.

مارکت های اندروید به استفاده از این دسترسی به شدت حساس هستند.پس در استفاده از آن طبق دستورات بالا توجه کافی داشته باشید.

ارسال نظر